Заповнюйте анкету пацієнта

image blog

Збір анамнезу пацієнта є важливою частиною діагностики для визначення подальшої тактики лікування. Мається на увазі, що пацієнт повинен правдиво і повно відповісти на всі питання лікаря про перенесені захворювання, алергічні реакції, травми, операції і так далі.

Але часто пацієнт або про щось навмисне замовчує, або ж, відповідаючи на запитання лікаря, просто про щось забуває. Як правило про маленьку, але, як потім виявляється, дуже важливу деталь про стан свого здоров'я. І це стає причиною того, що щось пішло не так в лікуванні (відсутність результату або настання ускладнень). Але коли стане все погано, пацієнт забуде про те, що він чогось лікарю не сказав. І буде звинувачувати лікаря, який нібито не записав щось важливе зі слів пацієнта. А з доказів у лікаря буде тільки заповнений розділ медичної карти. Заповнений рукою лікаря.

Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендую пропонувати пацієнтам власноруч заповнювати заздалегідь розроблену форму анкети з даними про своє здоров'я, від яких може залежати подальше лікування. Своїм підписом внизу анкети пацієнт підтверджує правильність зазначеної інформації. Це допоможе лікарю зняти з себе відповідальність в подібних випадках.